וביום השני: The realm of politics – ghosts and roles

הוביל אותנו צוות נהדר:

Bogna Scymkievitz מפולין, Emechi מניו זילנד ופורטלנד, ארה"ב, Vassiliki Katrivanu מיוון, Jennifer Klesky מארה"ב והפיליפינים ו- Gary Reiss מפורטלנד.

כפתיחה דיברה כל אחת מהן על מה היא עושה בעולם, בפוליטיקה. בפרלמנט היווני, בעבודה על זכויות להט"ב וזכויות אדם בכלל. בפיליפינים – בפרויקט של גישור בין הצבא לאוכלוסיות אזרחיות. ללמוד להשתמש בדרג ובכוח בצורה מודעת. בניו זילנד ובארה"ב – בעבודה על מודעות לגזענות וסקסיזם, ובעבודה עם קרבנות של תקיפה מינית. במחתרת הסולידריות בפולין בשנות ה- 80, דור שני לפעילות במחתרת. ובמזרח התיכון, בין ישראלים לפלסטינים. דברים גדולים שנעשים בעולם שם בחוץ, ואיך הכלים של WW משמשים אותן בעבודתן.

אחת אמרה: שם בחוץ אני נעשית מדוכאת ומתה מזה כל יום. ואז קורה משהו. אני מחפשת את החלקיקים של החלום הגבוה שלי לגבי העבודה. והכי חשוב: העמדה הפנימית של התייחסות לאנשים אחרים, של עבודה עם ובתוך מערכות יחסים – עושה בשבילי את כל הההבדל בין אזור מלחמה לעבודה תהליכית, קשה ומסובכת ככל שתהיה. ידידותיות, רצון ללמד מתוך כבוד, התחברות לחזון של הצד השני.

בתהליך הקבוצתי אספנו בתחילה נושאים מהקבוצה, ודברים רבים עלו, מחלקים שונים בעולם. במשך זמן רב הקשבנו למסרים ולסיפורים של אנשים מכל חלקי הכדור על מה שקורה אצלם. הכיבוש באוקראינה, סכסוכי גבול בין יפן לקוריאה, אפליה נגד בני קסטת הטמאים בהודו, קשיים כלכליים וקשיי פרנסה ועוד רבים. הצוות ניסה ליצור מטריה שתכסה על נושאים רבים ותקשר ביניהם, והקבוצה בחרה להתחיל בייצוג של סטאלין, רוסיה והכוח הכובש בצד אחד, והנכבשים האוקראינים, ובעיקר האמהות לילדים – בצד השני. ושוב ניסינו להבין מה כל-כך מרתק ומושך בלהיות בצד הכוח. משני צידי המתרס הופיעה דאגה רבה לילדים ולדור הבא, שבאה לידי ביטוי באופנים כל-כך שונים.

בהדרכה שאחרי ארני אמר:

Modelling the behavior we want our children to inherit is important: being fluid, facilitating, and being aware of rank. Bring unconsciousness to light. Don't do nothing and dream up power in the leaders

(חשוב מאד שנדגים ונראה לילדינו את ההתנהגויות שאנחנו רוצים להעביר להם: להיות פלואידית וזורמת בין החלקים השונים, לסייע לתהליך ולהיות מודעת לדרג שלי במצבים שונים. הביאו את הלא-מודע לאור. אל תשבו בחיבוק ידיים ועל-ידי כך תעבירו את הכוח שלכם בצורה לא מודעת לידי מנהיגים.)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *