הכל זורם, ניוזלטר פסיכולוגיה תהתליכית יוני 2014

הי ושלום,

​ארני מינדל, Worldwork 2014

Worldwork 2014 היה ועבר. היו תהליכים קבוצתיים סופר אינטיסיביים ומרגשים. היה מפגש מחמם לב ומעורר עם חברים וחברות וקולגות אהובותים. היתה עבודה אינטנסיבית וטובה כחלק מצוות המנחים של אחת מהקבוצות הקטנות היומיות. היתה וורשה – יפהפיה, קשה, עצובה ומלאת רוחות רפאים, והיה את ארני, שלימד, הנחה, התגלגל על הרצפה עם הילדים, תמך בכולם והיה משהו בפני עצמו. ארני (מינדל) הוא משהו שקשה להסביר במילים וצריך פשוט לחוות. כמו פודינג.

ויהיה את Worldwork 2017, ביוון! אנחנו מקווים מאד ליצור בסמינר הזה הזדמנות לפגוש קולגות ומתעניינים מכל רחבי המזרח התיכון, כולל פלסטין, אם יתאפשר.

קצת יותר על מה שהיה (לא שלם) תמצאו כאן כאן וכאן

ועוד משהו על/מסביב ל Worldwork – ראיון שעשה ביל סיי מארה"ב (גילוי משמח: הוא חבר) עם ארני ואיימי מינדל על נושאי הסמינר והעולם בכלל. כאן (יש לגלול למטה).

הספריה היפיפיה בוורשה, שבה נערך הסמינר. תמונות: Mikołaj Czyż

אם בא לכםן להתפנק עם כמה מהמורים הטובים ביותר באירופה – אולי תשקלו לנסוע לקורס האינטנסיבי באנגלית בציריך. הוא יתקיים בין ה- 16-24 לאוגוסט, וילמדו בו, בין השאר, איוון ומריאן ורני שחלקכם פגשתם כאן בישראל, רייני האוזר, קייט ג'וב – אחת המורות הותיקות ו"אמהות" העבודה בתנועה בפ"ת (שווה ביותר!), אלקה שלהאוזר שמומחית לעבודה בארגונים, ולוקאס הולר, שמומחה לעבודה במערכות חינוך עם מורים ותלמידיםות, ועוד. יהיו כמה וכמה סמינרים מרתקים, ויש גם מלגות אם יש צורך.

אם אתםן רוציםות לשאול על ציריך או על המורים, אפשר גם לדבר איתי.  פרטים בקובץ המצורף.

מאמר מרתק ביותר על המחקרים האחרונים בחזית הרפואה, שמנסה להבין מה באמת קורה בתוך המוח של אנשים במצבי תודעה מרוחקיםכאן

 

ואחרון אחרון חביב – בקרוב אצטרף לצוות של פרויקט מעניין ביותר שמוקם בימים אלה בישראל – בית ברוח הסוטריה לאנשים שחווים משבר רגשי-פסיכולוגי-רוחני חריף בחייהם, ורוצים להמנע מאישפוז פסיכיאטרי רגיל. בבית יהיה ליווי רצוף של צוות שישים דגש על עבודה תהליכית והוליסטית עם החוויה הסובייקטיבית של המתמודדים על-מנת לעזור להם להכיל ולהתאזן מחדש עם מה שקורה להם.

הפרויקט מחפש בית! אז אם אתם יודעים על בית פרטי בן 7-10 חדרים באזור ירושלים  – דברו איתי.

כמו תמיד, אתם מוזמנים בשמחה לשיחה אחת או כמה, ללא התחייבות, כדי לברר לעצמכם עניינים לא סגורים בגוף, בנפש או ביחסים.

אני שמחה מאד גם להדריך בכלים החדים והמדויקים של הפסיכולוגיה תהליכית, מטפלי גוף ונפש שיש להם שאלות על הצד הרגשי או טיפולי/יחסים של עבודתם. אל תהססו לשאול!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *