הכל זורם, ניוזלטר פסיכולוגיה תהליכית פברואר-מרץ 2014

550px-IsraelRedFlowers001

 

שלום לכולםן,

לא, זו לא שגיאת הדפסה למעלה. זו בחירה בדרך חדשה לבטא שיוויון בשפה העברית, שיש בה כל-כך הרבה דיכוטומיות שמקשות עלינו לדבר שווה. זה נסיון.

אז מה קורה ומתחדש?

השבת הראשונה מתוך שלוש שבתות היכרות עם פסיכולגיה תהליכית עברה מצוין. עבדנו, למדנו, תרגלנו ושיתפנו. המשתתפותים נתנו פידבק מצוין וזה משמח.

המפגש הבא יעסוק בנושא הגוף – למה הוא מייצר לנו צרות ו"עניינים" כל החיים, איך אפשר לעבוד עם הסימפטומים והמחלות שלנו ושל אחרים, ומהם המסרים שמנסים להגיע אלינו מתוך הלא-מודע שלנו באמצעותו. נלמד ונתמקד בערוצי הגוף, בעיקר החישתי, נתרגל, נתבונן ונחווה.

כל מפגש עומד בפני עצמו, ואתםן מוזמנותים גם אם לא הייתםן במפגש הראשון. תהיה חזרה קטנה על היסודות.

שבת, 15 למרץ, בשעות 10:00-17:00, בקליניקה שלי בתל אביב. עלות: 200 ש"ח.
להרשמה: דברו איתי בטלפון או במייל.

 

הרבה דיבור, מחשבה ומיילים זורמים ברשת בקהילת צוות Worldwork 2014 המתקרב. אנחנו נפגשים בקבוצות קטנות לדבר ולעבוד על מה שבליבנו, רואים סרטים שקשורים להיסטוריה ולמצב הנוכחי, ומקשיבים זה לזו. ההכנות מרגשות ואני בטוחה שכל מי שת/ישתתף ת/יתרם. עוד לא מאוחר להירשם!

עוד אירוע מעניין וקשור הוא סדרת הקרנות של הסרט "Open Dialogue" של הבימאי והפסיכותרפיסט דניאל מקלר. לאחר מכן יתקיים דיון בהנחייתו של דניאל לואיס, רכז דרום בארגון לשמ"ה. פרטים על האירוע כאן וכדאי להירשם מראש!
הסרט מציג את השיטה פינית להתמודדות עם התפרצות פסיכוטית ראשונה בתוך הקהילה, ואת הצלחת השיטה.
מאמר נוסף ומעניין מאד על מסורת אחרת, בבלגיה, מצורף למטה.

והספר החדש של פייר מורין, אחד מהרופאים הראשונים שאמצו אל ליבם את הפסיכולוגיה התהליכית, יצא לאור. הספר הוא מניפסט על רפואה תהליכית, כיוונים חדשים בריפוי ובחשיבה על הגוף. Health in Sickness, Sickness in Health. כאן

האביב התחיל, הרקפות, הכלניות והתורמוסים פורחים במלוא העוז, אפילו אצלי בגינה, איזה כיף!

שיהיה לכןם אביב פורח ומשמח!

מיכל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *