ה"כל זורם", ניוזלטר אפריל 2013

הי לכולם,
פסח בא והלך, והותיר בעקבותיו אנשים וחיות חולים…. 🙁
גמרנו את החג עם כלב, חתול ואישה (אני) חולים, כל אחד בכיוון שלו. עכשיו אנחנו מחלימים (החתול, מניתוח קיצור צינור השתן שלו, אחרי סתימה מפוארת), ובריאות (הכלבה ואני, כל אחת עם ענייני הבטן שלה – לא קשור).
ואחרי הפתיחה הרפואית הזו לאביב – מה באמתחתנו?
ההכרזה הרשמית על סמינר Worldwork 2014, יצאה. הוא יתקיים בוורשה, פולין, באפריל שנה הבאה. אני מתכוונת להיות שם, כחלק מהצוות.
סמינרי Worldwork (שקראתי להם פעם "תיקון עולם") הם הזדמנות מיוחדת מאד להכיר ולחוות את קהילת הפסיכולוגיה התהליכית העולמית, כולל ארני ואיימי מינדל וצוות המורים הותיקים והצעירים מכל העולם, ולהיות חלק מעבודה אינטנסיבית במשך חמישה ימים, בקבוצות גדולות וקטנות. בכל יום מתקיים תהליך קבוצתי סביב נושא מסויים במליאה, ואחה"צ מתקיימות קבוצות קטנות להמשך עבודה ועיבוד של הנושאים והרגשות שעולים אצל רבים. כל קבוצה קטנה מונחית ע"י שני מוסמכים עם ותק ונסיון רב. בין לבין יש הזדמנות לפגוש לעומק אנשים מ- 20 ארצות ויותר, להכיר את המקום לעומק, להשתתף בקבוצות פעולה ולימוד שונות ובאופן כללי לכייף משהו מיוחד. כאמור, שווה ביותר!
(את הפלייר הרשמי של הסמינר אצרף לניוזלטר ברגע שיצא לקהל הרחב).
ביוני הקרוב (27-30.6.2013) יתקיים שוב סמינר Worldwork ישראלי-פלאשתיני-בינלאומי בהנחיית גארי ריס. הסמינר יתקיים במלון אברסט בבית-ג'אלה, על גבול ירושלים (צמוד לשכונת הר-גילה), באזור סי שפתוח לכולם.
אם יש לכם עניין להכיר ולעבוד מקרוב על הקונפליקט בינינו ובתוכנו, זוהי הזדמנות מצויינת. הפלייר עבור משתתפים מישראל מצורף למייל זה.
להרשמה ופרטים יש ליצור קשר עם גארי ריס במייל: greiss@igc.org
אצלי נמצאים כרגע בקדמת הבמה שני נושאים עיקריים:
עבודה עם אנשים במצבי תודעה מרוחקים – נושא שאני מקדמת באופנים שונים במדיה ובתוך המערכת הרפואית. יצרתי קשר עם חוקרת בצוות תא-הלחץ של בית-חולים אסף-הרופא ואני מקווה לקדם את הגישה הספציפית של פסיכולוגיה תהליכית לעבודה עם פגיעות מוחיות שונות בתוך המסגרת הטיפולית הרב-כיוונית שיש שם.
ותחום נוסף שמעסיק אותי ומלהיב אותי בימים אלה הן קבוצות הנשים שהקמתי –
הותיקה שביניהן פועלת זו השנה הרביעית כבר, ובמסגרתה אנו מקיימות שני רטריטים של סופ"ש ארוך בשנה. כל רטריט כזה הוא הזדמנות למפגש ועבודה אינטנסיביים של הקבוצה על עצמה, ושל כל אחת על מה שמעסיק אותה, וכולנו יוצאות נלהבות ושמחות מהם.
הקבוצה השניה נמצאת בשלבי ההקמה והיצירה שלה, ומגבשת בימים אלה את אופיה ואת הכיוונים שלה.
אני עובדת כרגע רק עם נשים משום שמנסיוני קבוצות כאלה הן מקום בטוח עבור המשתתפות, שמאפשר צמיחה וגדילה, ללא הצורך להתייחס ישירות למתחים בין המינים. בנוסף לזה, אני הולכת בעקבות מורתי מריון וודמן, שאומרת ש "יש מספיק עבודה עבורי לעשות עם נשים, כדי לאזן כמה אלפי שנות פטריארכיה".
אני פתוחה ושמחה להנחות קבוצה נוספת, אם תתארגן כזו באזור כלשהו בארץ. דברו איתי אם יש לכן עניין.
ועוד צ'ופר קטן – ראיון עומק עם מקס ואלן שופבאך, הוא מותיקי המורים והמטפלים בפסיכולוגיה תהליכית. יחד הם הקימו את DDI  – ביה"ס לדמוקרטיה עמוקה, שמלמד מנהיגות, הנחית קבוצות ופיתוח אירגוני בכ- 8 ארצות בעולם, בקורסים  מודולאריים בינלאומיים.
שלושת חלקי הראיון נמצאים כאן:  חלק 1, חלק 2חלק 3
אתם מוזמנים לפנות אלי בכל שאלה או בעיה, לא תמיד צריך תקופת טיפול ארוכה כדי לפתור עניינים… 
ואחרון אחרון חביב, למי שלא הספיק/ה או פספס/ה ורוצה לשמוע את הראיון שערכה עימי ריקי הראל מרשת א' לפני כמה שבועות, הנה הקישור. תהנו!
אביב שמח!!
מיכל

תגובה אחת בנושא “ה"כל זורם", ניוזלטר אפריל 2013”

  1. אני גאה בך ואוהבת אותך מאד.
    שוקלת נסיעה לעבודת העולם. החוויה האנגלית לא תישכח במהרה. רק חוששת מהעלות.
    אני בהחלט חושבת שאת משנה את העולם לטובה. ואת זה לא כל אדם יעול להגיד על עצמו.
    חיבוק.
    יונת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *