"הכל זורם", ניוזלטר פסיכולוגיה תהליכית מס. 6, מרץ 2013

שלום לכל שוחרי ואוהבי  הפסיכולוגיה התהליכית בישראל ולא רק, 


האביב לגמרי כאן. פריחה בכל מקום, כל הצבעים יחד, מזג האויר מתחלף כל יומיים, האויר צלול, הציפורים משתגעות ולכל הזקנים (כלומר, לי ולסוזי, הכלבה בת ה- 14 שלנו) יש אנרגיה חדשה…. 

ומה חדש בענייני פסיכולוגיה תהליכית?


צילום של תמונה של שתי נשים או אלות מיוון העתיקה כנראהקבוצת נשים חדשה בתהליכי הקמה בירושלים. הקבוצה מיועדת להעמקת המודעות ולהתפתחות אישית. נפגשנו כבר פעמיים, ומתחילה להווצר קבוצה מגוונת, מסקרנת ומוכנה לעבודה – כל אחת במקום שבו היא נמצאת. אנחנו חילוניות ודתיות, מטפלות ובעלות מקצועות חופשיים, ילידות הארץ ועולות, והגיוון זה הוא בעיני חלק מהכוח של הקבוצה שנוצרת. הקבוצה תפגש עוד פעם אחת בשבועות הקרובים במתכונת פתוחה למעונינות לבדוק את האפשרות להצטרף, ולאחר מכן תסגר עד סוף השנה. 
אם יש לך עניין להצטרף – דברי איתי או שלחי לי מייל.


שלושה ספרים חדשים הצטרפו לספריה ההולכת ומתרחבת של פ"ת. החדשים נכתבו ע"י גארי ריס, קולגה וחבר מארה"ב:
תמונה של שני ורדיםThe Dance of Sex: A Dreambody Approach to Love, Sex, and Ecstasy    <greiss sex book.JPG>

 Dreaming Money – A Process-Oriented approach to Unifying the Worlds of Money, Psychology and 
Spirituality

Families that Dream Together – Process-Oriented Family Therapy and Community Based Healing
 
מבחר פירות וירקותואם גם אתם מתעניינים, כמוני, בגל הגואה של הטבעונות וההמנעות מבשר, חלב וביצים, ורוצים ללמוד עוד על האפשרויות הבריאותיות הגלומות באורח החיים הזה, הנה שתי המלצות טובות:

האחת היא באנגלית, האתר של ד"ר מייקל גרגר, שהוא עצום ומאד מקיף. אני החלטתי לוותר לגמרי על בשר בעקבות הההרצאה הזושלו. יש באתר סרטונים קצרים על נושאים רבים שקשורים למחלות ותזונה, ומגובים במחקרים רבים (ולא בשמועות או השערות….).

והשניה היא הסרט הזה, שהוא קצר ובהיר  (ובעברית)
ומוסבר על-ידי דיאטנית, ועונה על השאלות המרכזיות שעולות כשעוברים לאורח חיים טבעוני יותר.


ולבסוף, פינת פרגון חדשה, והפעם הפרגון הוא לאבישג חיה כספי, שהיא מחלוצות הטנטרה בישראל, מורת דרך לחיים, לאהבה ולמיניות, מנחה בכירה לסדנאות ניאו-טנטרה, אהבה עצמית והתפתחות אישית מזה 10 שנים בארץ ובעולם. מדריכה ומנחה מפגשי טנטרה תראפיה פרטיים לנשים, גברים וזוגות.  אבישג הוכשרה אצל מרגו אננד (מחברת הספר "אמנות האקסטזה המינית") SkyDancing Tantra School, U.S.A  עם אורן גני ומורים מאסכולות מקבילות בעולם.  משתתפת בכנסים בינלאומיים לסקסולוגיה, בוגרת לימודי חינוך מיני מטעם האגודה הישראלית לתכנון המשפחה. רקע קודם: תואר בפסיכולוגיה (קווינס קולג', ניו-יורק, ארה"ב) תנועה ומחול. מופיעה בטלוויזיה הישראלית, ברדיו ובעיתונות.
וחוץ מכל אלה אבישג היא גם מורה וקולגה ואישה מקסימה, חמה ויודעת המון. הסדנאות שעשיתי איתה (לבד ועם בנזוגי)  היו חוויה טובה, פותחת לב ומרחיבת חושים, ומעל לכל – פאן גדול. מומלצת מאד!

שיהיה אביב פורח, ופסח שמח!

מיכל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *