"הכל זורם", ניוזלטר פסיכולוגיה תהליכית ינואר 2014

שלום לכולם,
כבר 2014. אריאל שרון נפטר היום אחרי 8 שנים ארוכות בקומה. אני מקווה שמישהו דאג לשאול אותו אם הוא רוצה להמשיך לחיות. כי הכלים שיש לנו לעבודה עם מצבי קומה מאפשרים לנו לבדוק עם האנשים שנמצאים במצבי-תודעה מרוחקים אם הם רוצים לצאת מהם, אם הם רוצים לחיות או לא, ובכלל להבין יותר מה קורה איתם.
באופן אישי לא אהבתי אותו מעולם, והוא לא סבא חביב בעיני. הוא אחראי להרבה מאד מוות, בחלקו מיותר, בהיסטוריה שלנו. קצת תזכורות (למי שרוצה) יש כאן.
ולדברים קצת יותר אופטימיים:
שתי המלצות לי הפעם, שתיהן קשורות באופנים שונים לפסיכולוגיה תהליכית.
ראשונה היא טעימה טובה של סדנת פלדנקרייז רכה, שכוללת גם התיחסות לכלים של פסיכולוגיה תהליכית. הסדנה תתקיים בשבת ה- 25.1.14, בין 10-12. המנחה היא מיכל בן-ראובן, מנחה ומטפלת בפלדנקרייז תוך שילוב כלים מפסיכולוגיה תהליכית ועוד שיטות, עם נסיון רב שנים. כל הפרטים בהמשך.

השניה היא ליום עיון יונגיאני בנושא ה"אקסית המיתולוגית".אם חשיבה יונגיאנית מעניינת אתכם כאחד מהמקורות של הפסיכולוגיה התהליכית, זוהי הזדמנות לטעום ממנה. יום העיון יתקיים ב-20.2.2014, יום ה', בין השעות : 9:00-13:15 בבית השחמט, רח' טאגור 20, רמת אביב, תל אביב

כמו תמיד, אתןם מוזמנותים לבלוג שלי, שעוסק בחלקו בנושאים הקשורים לפסיכולוגיה תהליכית, וגם לקבוצת הפייסבוק "הכל זורם", להתעדכן על מה שקורה בארץ ובעולם בתחום.

אני מאד אשמח לתגובות על הניוזלטר. כתבו לי מה מעניין אתכםן ומה תרצו לראות קורה בתחום. או בכלל מה אתם חושביםות עליו. תודה!

זמנים טובים שיהיו, 

מיכל

מיכל בןראובן, מורה לפלדנקרייז מארה״ב עם 25 שנות נסיון, מטפלת גוף/נפש בשילוב עם כלים מפסיכולוגיה תהליכית, פיטר לוין, פסיכודרמה ועוד, נמצאת בארץ לתקופה של שלושה חודשים. פנויה לעבודה עם קבוצות ולטיפולים פרטניים.

מיכל מציעה סדנת תנועה בשם Relaxercise שפיתחה על בסיס שיטת פלדנקרייז.

הסדנה מיועדת להרפיית מתחים גופניים ונפשיים, לשיפור תנועה חופשית בפרקים ולהגמשת הגוף ללא מתיחות כואבות. התנועות הן קלות ועדינות, נעשות תוך כדי הקשבה עצמית (mindfulness), ומובילות לשילוב כל חלקי הגוף ולתנועות נרחבות זורמות, כך שמגיעים לביצוע פעולות מאתגרות במינימום מאמץ.

שיטת פלדנקרייז חולקת אלמנטים רבים עם פסיכולוגיה תהליכית, ביניהם: התבוננות פנימה ותשומת לב בלתי שיפוטית לכל חלקי גופנו ולתחושות הנובעות מתוכםביצוע תנועות ללא תפיסה של נכון/לא נכון אלא מתוך מעקב אחרי מה שנוח ורוצה להתרחש. הכללת חלקים רבים ככל האפשר גם אלה הנראים שוליים בביצוע כל תנועה, כך שאנו מתפקדים ביתר שלמות.

 הסדנה תערך ביום שבת, 25/1/14, בשעות 10-12 בבוקר. עלות: 70 ש״חמיקום: רח׳ סירקין 15, דירה 2, ת״א. אנא הביאו עמכם מזרון התעמלות או יוגה ושמיכה.

לפרטים נוספים והרשמה: מיכל בן ראובן empower.mi@hotmail.com 054-5924-714

 www.princetonrelaxercise.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *