"הכל זורם" ניוזלטר ספטמבר 2014, ערה"ש תשע"ה

 

א/נשים יקריםות, 
הפסקה בחדשות. מלחמה. כל החדשות כאן היו של פחד, כאב, צער. מכל הצדדים ומכל הכיוונים. רק עכשיו, עם התחלת הסתיו על סימניו המובהקים, מתחילה להתאושש ולחשוב ולהרגיש אותי ואת האחרים.
ימים מתקצרים, חצבים עולים, ראש השנה מתקרב והילדים עלו עוד כיתה. סדר העונות ומקצבן. מרגיע.

ומה מתחדש?
חדש ומרגש: בראש-השנה אשתתף לראשונה בפסטיבל גדול של מתנועעיםות ומטפליםות בתנועה ובגוף – פסטיבל דרך הגוף. בפסטיבל אתן סדנה קצרה על מערכות יחסים "רציתי לרקוד איתך לאור הירח…", שתיתן טעימה מהכלים היחודיים והעוצמתיים שיש לפסיכולוגיה תהליכית להציע לעבודה על מערכות יחסים וזוגיות. 
בנוסף, אשתתף בפאנל של הרצאות קצרות נוסח "טד" ואדבר על "הבריאות שבמחלה והמחלה שבבריאות". 
מוזמניםות כמובן להשתתף בפסטיבל, ואשמח מאד לפגוש פנים מוכרות 
לא-חדש ותמיד מרגש מחדש: קבוצת הנשים הירושלמית שלי מתחילה את שנתה החמישית (!). זוהי קבוצה מתמשכת שהפכה להיות מיכל תומך מרכזי בחיי כולנו, כולל אותי. נפגשות פעם בשלושה שבועות, ופעמיים בשנה לרטריט סופ"ש ארוך שבו אנחנו עובדות אינטנסיבי, מבשלות אוכל נהדר ומתחברות. מומלץ לכל אחת. (הקבוצה סגורה)
מוזמנותים להציץ בפוסט שכתבתי על סדנה מיוחדת במינה שנתתי בקיץ בקליניקה לגמילה מאלכוהול באליקון שבשוויץ. הסדנה הזו היתה התחלה של הגשמת חלום שלי, שהולך וקורם עור וגידים – לשלב בין אמנות ועבודות-יד לעבודה תהליכית. בסדנה הזו שילבתי את הכנת הבובות (הגרבובים) בתרגול ועבודת עומק תהליכית איתן, ושמחתי מאד לראות את החלימה באה לידי ביטוי ביצירות… 
ואחרון אחרון חביב ומעניין: וידאו של מקס שופבאך, מגדולי המורים של פסיכולוגיה תהליכית ומייסד ונשיא DDI (המכון לדמוקרטיה עמוקה), שבו הוא מדבר על תהליך של עבודה על הקונפליקט בין הבדלנים ותומכי רוסיה באוקראינה. הלוואי עלינו ושיהיה בקרוב אצלנו…
וברכות רבות וחמות לשנה החדשה. שתהיה שנת שלום באמת, של שינוי תודעה והבנה עמוקה שהשלום יגיע רק מתוך שינוי עמוק בתוכנו, ושיהיו לנו האומץ והתבונה להשתנות. וגם בריאות.
מיכל
כמו תמיד: אתןם מוזמנותים לפנות אלי בכל נושא, לפגישות פרטניות או ליזום הקמת קבוצה או הכשרה בכל תחום של פסיכולוגיה תהליכית. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *